powrót
Gość Niedzielny w archidiecezji lubelskiej

Lubelski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
Kraśnik nie taki "Stary"  
Marzena Pomykalska, dyrektor ZPO nr 2 w Kraśniku na nowo powstającej hali sportowo-widowiskowej ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Kraśnik nie taki "Stary" przejdź do galerii

To będzie przełom dla Starego Kraśnika. W listopadzie mają zakończyć się prace przy budowie hali sportowo-widowiskowej przy ZPO nr 2 przy ul. Kochanowskiego. Ta część Kraśnika do tej pory nie dysponowała obiektem o takim charakterze.

ks. Rafał Pastwa

|

GOSC.PL

dodane 02.10.2014 13:30
0

To największa szkoła miejska w całym Kraśniku. Przez długie lata zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w warunkach niewystarczających dla młodzieży oraz nauczycieli. Ponadto szkoła ta dysponuje licznymi klubami uczniowskimi, które potrzebują miejsc do trenowania.

Nowa hala będzie służyła nie tylko do uprawiania sportu. Ma służyć wszystkim mieszkańcom starej części miasta. Tam będą się mogły również odbywać imprezy kulturalne oraz spotkania o charakterze oficjalnym.

- No wreszcie po tylu latach będzie coś porządnego w naszej dzielnicy. Wszystko powstawało w Kraśniku Fabrycznym. A tu nic. Miasto jest rozległe na tyle, że taka hala się tu przyda i sprawdzi w zupełności - mówi pan Stanisław, emeryt z Kraśnika. - Wszyscy się cieszymy nową halą. To motywuje do tego, żeby uprawiać sport, ale podnosi także prestiż naszej szkoły i miasta - komentuje uczennica gimnazjum w ZPO nr 2 w Kraśniku.

Szkoła liczy 818 uczniów, którzy uczą się w gimnazjum i podstawówce. Zatrudnionych tu jest 79 nauczycieli i 14 pracowników administracji i obsługi. Inwestycja budowy hali sportowo-widowiskowej rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. - Termin ukończenia tej inwestycji to ostatni dzień listopada bieżącego roku. Według informacji inspektora nadzoru oraz kierownika prac budowlanych prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Należy się spodziewać, że jeżeli pogoda będzie dopisywać to powinniśmy się zmieścić w tym terminie - mówi Marzena Pomykalska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku.

Inwestorem budowy hali jest Urząd Miasta w Kraśniku. - Pomysłodawcami byli bezpośrednio burmistrz Mirosław Włodarczyk i jego zastępcy: Jarosław Stawiarski i Zbigniew Dżugaj. Ta hala,  nie będzie służyć jedynie uczniom naszej szkoły. Zgodnie z zamysłem pomysłodawców ma ona spełniać także funkcję użytkową dla mieszkańców starej części Kraśnika. Stary Kraśnik był do tej pory dzielnicą niedoinwestowaną - dodaje dyrektorka.

Na hali obok przestrzeni sportowej i licznych pomieszczeń wielofunkcyjnych będzie ok. 300  miejsc siedzących, dlatego będzie tu można organizować imprezy dla mieszkańców miasta o charakterze rozrywkowym i kulturalnym.

1 / 1
Nowa hala w Kraśniku

WIARA.PL DODANE 02.10.2014 AKTUALIZACJA 02.10.2014

Nowa hala w Kraśniku

​Hala sportowo-widowiskowa w Kraśniku Starym. Zdjęcia: ks. Rafał Pastwa /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KRAŚNIK
  • KRAŚNIK STARY
  • KULTURA
  • SPORT

Polecane w subskrypcji

  • Systemowa rzeczywistość skrzeczy. Dlaczego dzieci są zabierane rodzicom?
    • Temat "Gościa"
    • Agata Puścikowska
    Systemowa rzeczywistość skrzeczy. Dlaczego dzieci są zabierane rodzicom?
  • Tomasz Elbanowski: Moment odebrania dzieci od rodziców zawsze wiąże się z ogromną tragedią
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Tomasz Elbanowski: Moment odebrania dzieci od rodziców zawsze wiąże się z ogromną tragedią
  • Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
    • Kościół
    • Przemysław Kucharczak
    Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
  • „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  • Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
  • Wsiąść do pociągu bieszczadzkiego. Podróż najwyżej położoną wąskotorówką w Polsce
    • Polska
    • Adam Śliwa
    Wsiąść do pociągu bieszczadzkiego. Podróż najwyżej położoną wąskotorówką w Polsce
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE