Nowy Numer 16/2024 Archiwum

43. rocznica koronacji cudownej figury Matki Bożej Kębelskiej. Doświadczenie cudu

W tym roku Wąwolnica będzie przeżywała 4 i 5 września swoiste oblężenie. Z całej archidiecezji, ale także z całej Polski, przybędą pielgrzymi, by dziękować Matce Bożej i prosić o potrzebne łaski.

Matka Boża Kębelska przyciąga pielgrzymów przez cały rok, ale to właśnie na uroczystości odpustowe przybywa najwięcej osób. Każdy pielgrzymuje z jakąś intencją, bo przecież nie od dziś wiadomo, że w Wąwolnicy od Matki Bożej wielu ludzi doznało niezwykłych łask. 

Nie ma  prawie tygodnia, żeby ktoś nie zgłaszał otrzymanych za wstawiennictwem Maryi łask. Nic dziwnego, że na doroczny odpust do Wąwolnicy ściągają tłumy. 

Ks. infułat Jan Pęzioł jest zazwyczaj pierwszym, który dowiaduje się o tym, że ktoś otrzymał cudowne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Kębelskiej. Księgę łask duchowny prowadzi już 43 lata. Dokładnie od dnia koronacji figury Matki Bożej w 700. rocznicę Jej objawień. - Z samego dnia koronacji mamy zgłoszonych sześć uzdrowień i jedno nagłe nawrócenie - opowiada ks. infułat. 

Z miesiąca na miesiąc przybywa świadectw i osób, które chcą je zostawiać. - Niestety, nie wszystkie mamy spisane - mówi ze smutkiem ks. Jan. - Często się zdarza, że ludzie przyjeżdżają nagle i dzielą się swoim wielkim szczęściem, gdy ja jestem trochę w biegu, między niedzielnymi Mszami św. Proszę wtedy, by mi wszystko spisali, zostawili ksero dokumentów. Jedni przysyłają, inni o tym zapominają. 

Pod numerem 287 ks. Jan ma wpisane świadectwo rodziców 12-letniej Oli. - Nagle zaczęła boleć ją szyja - mówi. - Okazało się, że ma złośliwego guza w rdzeniu kręgowym. Sparaliżowało jej ręce i nogi. Zaczęła się dusić. Lekarze zrobili błyskawicznie operację, ale dziecko nie odzyskało przytomności. Z Olą w szpitalu cały czas przebywała mama, natomiast do Wąwolnicy przyjeżdżał tato modlić się o jej zdrowie. W pewnym momencie dziecko nagle odzyskało przytomność. Dziś to zupełnie zdrowa dziewczynka. 

Jakiś czas temu do ks. Jana przyjechała razem z córką pani Krystyna, była parafianka. - Kobieta nieco po 60. Dokuczał jej ból brzucha - opowiada ks. Jan. - Zrobiła badania. Okazało się, że ma złośliwego guza na trzustce. Modliliśmy się razem do Matki Bożej. Pojechały. Za kilkanaście dni zadzwoniła córka. Powiedziała, że mama była znowu na badaniach, bo brzuch przestał boleć. Guza nie ma.

Takich  świadectw ks. Jan ma bardzo dużo. - Mamy tu u Matki wymodlonych bardzo wiele dzieci. Narodziły się u par, które czekały na nie nawet 20 lat. Trzeba tylko wierzyć - podkreśla z mocą.


Program uroczystości 

Sobota – 4 września

 6.30 - godzinki o NMP

 7.00 - Msza św. w Kaplicy Matki Bożej

12.00 - Msza św. w Kaplicy Matki Bożej

16.00 - nabożeństwo różańcowe

18.00 - Msza św. na Placu Różańcowym – celebruje ks. bp Adam Bab

20.00  - koncert maryjny Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN, ku czci sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego „Wszystko stawiam na Maryję”

21.00 - Apel Jasnogórski i procesja światła do Kębła

22.00 - Msza św. w Kęble (celebruje: ks. bp Artur Miziński - sekretarz generalny KEP)

24.00 - Msza św. w bazylice - celebrują księża rodacy oraz byli wikariusze

Czuwanie modlitewne:

1:30 - Legion Maryi

2:30 - Koło Przyjaciół Radia Maryja

3:30 - Kółka Różańcowe

Niedziela – 5 września

  6.30 - Godzinki o NMP w bazylice

  7.00 - Msza św. w bazylice

  9.00 - uroczyste wyprowadzenie Figury MB na Plac Różańcowy

  9.30 - Msza św. dla młodzieży - celebruje ks. bp Mieczysław Cisło

12.00 - Suma pontyfikalna (celebrują : ks. bp Jan Sobiło - biskup pomocniczy charkowsko-zaporoski, ks. abp Stanisław Budzik - metropolita lubelski, ks. p Ryszard Karpiński, ks. bp Mieczysław Cisło, ks. bp Józef Wróbel, ks. bp Adam Bab, ks. bp Artur Miziński - sekretarz generalny KEP)

14.00 - doprowadzenie cudownej Figury MB do kaplicy

16.30 - różaniec dziękczynny

17.00 - Msza św. - celebruje ks. infułat Jan Pęzioł

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy