• facebook
 • rss
 • O miłości według Wojtyły

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 18.07.2016 15:08

  Po tym, jak pielgrzymi z Filipin zobaczyli lubelską archikatedrę, kościół dominikanów oraz Starówkę, przyszedł czas na zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  Filipińczycy byli pierwszą grupą pielgrzymów, uczestników ŚDM, która odwiedziła Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  Uczelnia na przyjazd gości z zagranicy przygotowała specjalny plan wizyty. - Każda grupa zwiedzająca najpierw uczestniczy w wykładzie, który prowadzi ks. prof. Andrzej Szostek, później ogląda film promocyjny, a na końcu zwiedza naszą uczelnię - wyjaśniają pracownicy KUL zajmujący się uczestnikami ŚDM podczas ich wizyt na uczelni. 

  Goście z Filipin dotarli na KUL z lekkim opóźnieniem. - Oni są wszystkim tak bardzo urzeczeni, wszystko jest dla nich bardzo ekscytujące - wyjaśnia opiekun grupy ks. Tomasz Makarewicz. - Wielkim wydarzeniem była przed chwilą możliwość adoracji relikwii Krzyża świętego, w której uczestniczyli podczas zwiedzania bazyliki ojców dominikanów - dodaje. 

  - Macie przepiękną katedrę i kościół dominikanów - mówią zgodnie goście z Filipin. - Piękny jest też budynek uniwersytetu, my takiego nie mamy. 

  Filipińczycy prosto z autokaru, który wjechał na plac KUL, udali się na spotkanie z ks. prof. Andrzejem Szostkiem. - Będę im mówił oczywiście o miłości i odpowiedzialności według Wojtyły, jakżeby inaczej - informuje ks. Szostek. 

  Jutro KUL odwiedzi przeszło 150-osobowa grupa pielgrzymów z Francji. Program ich wizyty będzie dokładnie taki sam jak ten, w którym dziś uczestniczyli Filipińczycy. - Chcemy podzielić ich jednak na trzy grupy, by mogli zwiedzać w komfortowych warunkach - wyjaśniają pracownicy KUL. 

  Przeczytaj także: Kochamy waszego papieża

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół