• facebook
 • rss
 • Serce polskiego Kościoła bije dziś w Lublinie

  ks. Rafał Pastwa

  dodane 13.10.2017 16:08

  Historyczne zdjęcie całego episkopatu zostało wykonane w auli kard. Wyszyńskiego na KUL.

  W przerwie obrad biskupi mieli chwilę na obiad, który zjedli w konwikcie księży studentów na katolickim uniwersytecie. Chwilę potem pojawili się na pierwszym piętrze gmachu głównego KUL, aby fotoreporterzy mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie.

  Na pierwszym zdjęciu są biskupi wraz z nuncjuszem apostolskim w Polsce, na drugim hierarchowie pozowali wraz z ks. rektorem KUL i prorektorami.

  Wspólne zdjęcie biskupów z władzami KUL   Wspólne zdjęcie biskupów z władzami KUL ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Następnie duchowni wrócili do Centrum Transferu Wiedzy – do wyznaczonej sali, by podjąć dalsze obrady. Wiemy, że główne tematy dotyczą młodzieży oraz działalności Caritas. Wydarzenie to jest wielkim wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. Abp Stanisław Budzik, wraz gronem współpracowników zadbał, aby każdy z gości mógł się czuć komfortowo. Obrady w Lublinie zostały także w znacznym stopniu otwarte na obecność mediów. Do dyspozycji dziennikarzy oddano pomieszczenia wraz z potrzebnymi mediami.

  - Nasza obecność na KUL jest związana z początkiem jubileuszu tego uniwersytetu, ale także z jubileuszem miasta. To też ukazanie Kościoła w Lublinie. Serce polskiego Kościoła bije dziś w Lublinie. Sięgamy tu do historii, tradycji, ale także patrzymy odpowiedzialnie w przyszłość. Każde zebranie plenarne jest jakimś podsumowaniem pewnego etapu życia Kościoła, jest także snuciem planów i przygotowaniem projektów na dalsze lata. Dlatego dziś szczególnie zastanawiamy się nad sytuacją młodzieży, zwłaszcza w perspektywie Światowych Dni Młodzieży i w perspektywie synodu młodych - mówi bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny KEP.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  Zdjęcie grupowe episkopatu na KUL

  Zdjęcie grupowe episkopatu na KUL

  Foto Gość DODANE 13.10.2017 AKTUALIZACJA 13.10.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół