Nowy numer 43/2020 Archiwum

Uczcie młodych wzrastać

Arcybiskup Wiktor Skworc przypomniał, że niezależnie od indywidualnych losów, każdy człowiek jest włączony w Boże dzieje i plan.

Tradycją już się stało, że gościem podczas odpustu na „Górce”, jak wierni nazywają bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, jest biskup spoza naszej diecezji. W tym roku do Chełma został zaproszony abp Wiktor Skworc z Katowic, który zachęcał wiernych do troski o dusze i serca młodego pokolenia. Metropolita wskazał na Maryję jako symbol pojednania Kościołów, w kontekście wspólnego przesłania do narodów polskiego i rosyjskiego zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i polskiego Episkopatu. Mszę św. koncelebrowali abp Stanisław Budzik i bp Artur Miziński, uczestniczyli w niej także wyznawcy prawosławia z ks. mitratem Janem Łukaszukiem. – Tworzymy jedną rodzinę Kościoła, który jest naszym domem i w tym domu nikt nie jest sam.

Nasza przynależność do tej rodziny nie może mieć nigdy charakteru związku partnerskiego, umowy między Bogiem a nami, którą piszemy według własnego planu i zastrzegając sobie ewentualność zerwania, gdy doskwierają nam w naszej opinii np. Boże przykazania – zaznaczył. Wezwał też zebranych, by troszczyli się o dusze swoich dzieci. – Te dusze są dziś często wystawione na trującą atmosferę, nieraz to jest naprawdę morowe powietrze współczesnej demoralizacji, szerzone przez niektóre media, osoby publiczne nawet, które zamiast budować atmo- sferę przyjazną duchowemu wzrostowi młodych pokoleń, niszczą je fałszywymi iluzjami wolności, pojmowanej jako wolność od wszelkim norm – przestrzegał hierarcha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama