Nowy numer 41/2019 Archiwum

Gdzie rodzi się powołanie?

Kino domowe, własny komputer, telefon komórkowy i mnóstwo zajęć pozalekcyjnych: basen, karate, język angielski, hiszpański…

W tak zagospodarowanej rzeczywistości służba przy ołtarzu może wydawać się mało atrakcyjna. By jednak tak nie było, lubelscy duszpasterze odpowiedzialni za formację ministrantów i lektorów szukają nowych form, które sprawią, że młodzi chłopcy chętnie staną przy ołtarzu. Już po raz czwarty organizują Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej. Zdrowa rywalizacja staje się okazją do przekazywania wartości i udowodnienia innym, że chrześcijaństwo nie jest nudne. Takie działania nie pozostają bez znaczenia dla lokalnego, jak i powszechnego Kościoła. Okazuje się, że na 16 kleryków, którzy przyszli w tym roku do lubelskiego seminarium, 12 swoją przygodę ze służbą przy ołtarzu rozpoczęło jako ministranci czy lektorzy. Ten przykład pokazuje jedną, fundamentalną prawdę – dzięki służbie ołtarza rodzą się nowe powołania. Dlatego należy podziękować i wspierać księży opiekujących się w parafiach ministrantami i lektorami. Ta praca to wielka inwestycja w przyszłość Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL