Nowy numer 33/2018 Archiwum

Uniwersytet Otwarty

Każdy kto ma ochotę poszerzyć swoją wiedzę może zapisać się na studia na KUL. Nie trzeba do tego świadectw maturalnych ani egzaminów. Wystarczy znaleźć zajęcia, które nas interesują i zapisać się na nie

Uniwersytet Otwarty to propozycja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II skierowana do wszystkich ciekawych świata ludzi. Już 26 października  odbędą się pierwsze zajęcia. - Zapraszamy zarówno małe dzieci, młodzież, jak i dorosłych na wykłady i ćwiczenia z wybranych dziedzin - mówi Anna Tarnowska Waszak dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL. Doświadczenia z festiwalem nauki, który od kilku lat we wrześniu organizują lubelskie uczelnie pokazują, że bliskie spotkania z nauką, osobisty kontakt z wykładowcą, czy udział w ćwiczeniach cieszą się ogromną popularnością. Wirtualny świat nie zastąpi prawdziwej uczelni z jej atmosferą, ludźmi, historią. Nie zapewni też osobistego udziału w ćwiczeniach, wizyty w laboratoriach, gdzie można samemu spróbować jak to jest być naukowcem, ani kontaktu z drugim człowiekiem tak samo ciekawym świata. - Mamy przygotowaną ofertę zarówno dla dzieci począwszy od 6 roku życia, poprzez programy dla szkół, po indywidualne kursy dla dorosłych. Nie wyznaczamy górnej granicy wieku. Jeśli ktoś ma 96 lat i ochotę postudiować, zapraszamy serdecznie. Będzie nam bardzo miło jeśli zdecydują się całe rodziny. Układając program zajęć pomyśleliśmy, żeby równocześnie z ofertą dla najmłodszych odbywało się także coś atrakcyjnego dla ich opiekunów. Takie bloki rodzinne będą organizowane w soboty przed południem i trwać będą ok. trzech godzin. W czasie kiedy dzieci uczestniczyć będą w zajęciach dostosowanych do ich wieku czy możliwości, rodzic, dziadek czy opiekun, który przyjdzie z dzieckiem, będzie mógł wybrać jakieś zajęcia dla siebie - mówi dyrektor UO. Oferta jest bardzo bogata i można ją znaleźć na stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma