Nowy numer 25/2018 Archiwum

V Bieg Papieski

Pobiegli mali i duzi. Do udziału zaproszeni byli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także dorośli. Każda kategoria wiekowa miała określoną długość trasy do przebiegnięcia.

W tym roku po raz pierwszy stworzono też kategorię dla osób niepełnosprawnych. Wszyscy bieganiu nadali dodatkowy sens.  – Jestem katolikiem i ten bieg jest rodzajem hołdu dla naszego papieża – mówił 16-letni Janek. Robert Pawłowicz trasę 1,5 km przebiegł o kulach.  – Cieszę się, że mogę pokazać, że niepełnosprawni też potrafią walczyć i zwyciężać. Kamil Młynarz z AZS UMCS Lublin w biegu dla dorosłych odcinek 5 300 metrów przebiegł w 15 minut. Już po raz drugi wygrał Bieg Papieski. Wśród kobiet triumfowała jego klubowa koleżanka Ewa Jacniak.
Organizatorami biegu, który miał miejsce na lubelskich Bronowicach byli: Zespół Szkół Budowlanych, Parafia Świętego Krzyża, Fundacja Niepodległości, Rada Dzielnicy Bronowice, Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" oraz Środowiskowy Hufiec Pracy i Lubelska Wojewódzka Komenda OHP, a także Towarzystwo Sportowo-Turystyczne Sokolik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma