Nowy numer 33/2018 Archiwum

Młodzi Świadkowie Bożego Piękna

80 osób może w tym roku liczyć na finansowe wsparcie funduszu "Świadkowie Bożego Piękna". 63 osoby z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych podpisało już umowy. Studenci mają czas do końca października.

Fundusz Stypendialny  im. abpa Józefa Życińskiego "Świadkowie Bożego Piękna" to dzieło jakie pozostawił po sobie zmarły w 2011 roku Metropolita Lubelski . Młodzi zdolni ludzie, których sytuacja materialna nie przedstawia się najlepiej będą otrzymywać pieniądze, które mają im pomóc w realizowaniu pasji. W tym roku to 63 osoby, których średnia ocen z poprzedniego roku szkolnego to min. 4.0, a których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 50% minimalnej krajowej, czyli 750 zł. - To młodzież, która uczestniczy w różnych olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Nie zawsze jednak sytuacja materialna w ich rodzinach pozwala na zakup ciekawych książek czy różnych dodatkowych pomocy naukowych. Sam abp Życiński doświadczył, jako młody chłopak, takich problemów dlatego chciał wspierać młodych zdolnych ludzi by było im łatwiej - mówi ks. Piotr Drozd z Centrum Jana Pawła II odpowiedzialny za fundusz Świadkowie Bożego Piękna. Do końca października stypendyści otrzymają pierwszą transzę pieniędzy za wrzesień i październik, do końca grudnia zostaną wypłacone pieniądze za listopad i grudzień. W minionym roku, w drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012,  stypendia otrzymało 131 osób, na łączną kwotę ponad 70 000 zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma