Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wernisaż w Krężnicy

„Sztuka czyści duszę z codziennej warstwy kurzu” – te słowa Pabla Picassa towarzyszyły zebranym w domu Fundacji Między Nami na wernisażu malarskim „Okolice Pędzlem Malowane”.

Spotkanie wieńczyło ponadroczną pracę w ramach warsztatów malarskich, na których w czwartkowe wieczory panie poznawały tajemnice sztuki. Swoje prace prezentowały: Renata Kołodziej, Elżbieta Targońska, Elżbieta Łata, Małgorzata Golijanek, Kazimiera Majewska, Monika Chojnacka, Agnieszka Grabowska, Anna Bochen, Maria Witkiewicz, Ewelina Durakiewicz, Anna Targońska, Bożena Goworek, Ewa Tomczyk, Joanna Feliks-Gajewska, Lucyna Pliszczyńska, Ewa Zaorska, Barbara Kolbus, Barbara du Chateau. - Jeszcze rok temu był problem z doborem tematu. Gdy proponowaliśmy coś, panie zazwyczaj mówiły, że to nie na ich możliwości, nie dadzą rady namalować. Teraz same podejmują się bardzo trudnych wyzwań. Widać na tym wernisażu, że ich świadomość malarska jest o wiele większa. Można rozpoznać styl każdej z nich – mówi Anna Targońska. Celem cotygodniowych spotkań w Krężnicy Jarej jest przede wszystkim, jak twierdzą panie, budowanie przyjaźni, chwila wyjścia poza zwykłą codzienność i zatrzymanie się w coraz bardziej pędzącym świecie. Fachową, artystyczną opiekę nad grupą sprawują: Maria Polakowska-Prokopiak i Kamilla Szulaczkowska-Datka. Wernisaż był również okazją do tego, by zachęcić inne panie do sprawdzenia swoich sił przy sztalugach. Więcej na ten temat w wydaniu papierowym w nr 45.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma