Nowy numer 33/2018 Archiwum

Za chwilę odlecimy

Lubelski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zezwolił na użytkowanie lotniska. Pierwsze regularne loty rozpoczną się w połowie grudnia.

Wszystkie prace przy budowie Portu Lotniczego Lublin zakończyły się na początku października. 29 października PLL otrzymał pozwolenie na użytkowanie wykonanych obiektów: terminalu, drogi startowej, drogi kołowania, płyty postojowej, bazy paliw, peronu przystanku kolejowego i innych obiektów budowlanych. 

Już 17 grudnia z 2,5-kilometrowej drogi startowej wystartuje pierwszy samolot. Pasażerowie będą mogli polecieć do Londynu (Stansted) oraz Dublina. To oferta Ryanair – irlandzkiego przewoźnika, który będzie obsługiwał lotnisko.

Pierwsze samoloty węgierskiego przewoźnika Wizz Air odlecą 18 grudnia. Te linie oferują loty do Londynu (Luton) i do Oslo (Sandefjord Torp). W liczącym 11 tys. metrów kwadratowych terminalu wszystko jest przygotowane na przyjęcie podróżnych. W strefie komercyjnej będą działać kafejki i bistra: 1 Minute, Flying Bistro, Business Shark oraz dwa sklepy wolnocłowe: Aelia Duty Free i Discover Lublin, zlokalizowane w hali odlotów.

Obiekt jest przystosowany do bezkolizyjnej obsługi 1 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, po przekroczeniu tej liczby, może zostać rozbudowany. W grudniu wprost do terminalu dojadą szynobusy. Dzięki takiemu nowatorskiemu rozwiązaniu podróż z Lublina na lotnisko zajmie tylko 15 minut.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma