Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jest nas coraz mniej

Dane lubelskiego Urzędu Statystycznego są bezwzględne. Na Lubelszczyźnie mieszka coraz mniej ludzi.

Według danych szacunkowych Urzędu Statystycznego w Lublinie w końcu czerwca 2012 roku województwo lubelskie liczyło 2 miliony 168 tysięcy mieszkańców. W porównaniu do czerwca 2011 roku liczba mieszkańców zmalała o ponad 6 tys. osób.

Największy ubytek mieszkańców odnotowano w powiatach hrubieszowskim o 0,9%, ryckim o 0,8% oraz krasnostawskim o 0,7%. Największym miastem pod względem liczby ludności jest Lublin, w którym mieszka 348 tysięcy osób, czyli = 16 % ogółu ludności województwa. W stosunku do ubiegłego roku liczba mieszkańców Lublina zmalała o prawie 1 tysiąc osób. Na te spadki przekłada się nie tylko mniejsza liczba urodzeń, ale i emigracja ludzi dorosłych. W poszukiwaniu lepszych warunków życia wyprowadzają się bądź w inne rejony Polski, bądź za granicę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL