Nowy numer 41/2019 Archiwum

Stypendia dla najzdolniejszych

264 najlepszych uczniów ze szkół województwa lubelskiego otrzymało w tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Wysoka średnia to minimum jakie trzeba mieć by ubiegać się o stypendium Prezesa Rady Ministrów. Takich zdolnych młodych ludzi jest na Lubelszczyźnie sporo bo ponad 260 osób. Najzdolniejszych uczniów ubiegających się o stypendium typuje szkoła. Zazwyczaj to nie tylko wysoka średnia, ale i osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych i działalność na rzecz społeczności całej szkoły pomaga w osiągnięciu takiego sukcesu. - To nie są wysokie kwoty, ale stypendium jest bardzo prestiżowe - mówiła na uroczystości wręczenia stypendiów wojewoda lubelska Jolanta Szoło-Koguc. Żeby taki efekt osiągnąć  potrzebna jest ciężka praca, potężne zaangażowanie rodziców, mądre prowadzenie przez pedagogów i wychowawców i dobre zarządzanie placówką szkolną.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 r. na wniosek dyrektorów szkół. Otrzymują je uczniowie placówek, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Z każdej szkoły stypendium może dostać tylko jeden uczeń. Musi uzyskać średnią ocen minimum 4,75 i wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Stypendium wynosi 258 zł miesięcznie, jest przyznawane na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym, wypłacane jest w dwóch transzach. W tym roku w całym kraju stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 4021 uczniom

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL