Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czarno-biały Świdnik

Na starych zdjęciach można zobaczyć kobiety pracujące przy centrowaniu kół w zakładach WSK.

Zdjęcia ukazują m.in. początki budowy kościoła parafialnego pw. NMP - Matki Kościoła, Lecha Wałęsę, który odwiedził świdnickich działaczy Solidarności.

- Pomysł na taką wystawę narodził się w ubiegłym roku i wtedy po raz pierwszy świdniczanie mogli oglądać archiwalne zdjęcia, przedstawiające sceny z życia naszego miasta. Tym razem pokazaliśmy te, które poprzednio nie były udostępnione - zaznacza Paulina Niezbecka, pracownik MOK w Świdniku.

Wydarzenie angażuje nie tylko pracowników ośrodka kultury, ale wiele instytucji, a przede wszystkim mieszkańców miasta, którzy przynoszą cenne zdjęcia. – Spośród fotografii wybraliśmy najciekawsze. Nadal żyją starsi mieszkańcy. Przeprowadziliśmy z nimi wywiady i zdobyliśmy informacje, która posłużą nam do opisu czarno-białych scen – mówi pani Paulina.

Wystawa jest również częścią większego projektu, realizowanego przez MOK w Świdniku. - Chcemy powołać Izbę Tradycji Miasta Świdnika. Mamy już zgodę burmistrza na taką inicjatywę. Celem tego przedsięwzięcia będzie przedstawienie niedługiej, ale ciekawej historii naszego miasta - zapowiada pani Paulina.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma