Nowy numer 24/2018 Archiwum

Człowiek z La Manchy

Tym razem bohaterem studenckiego Teatru ITP został Don Kichot. Błędny rycerz, który próbuje realizować swoje ideały w dzisiejszym świecie, gdzie liczy się lans, zysk i obecność na Facebooku.

Studenci znowu stanęli na wysokości zadania. Okazuje się, że można pogodzić naukę z realizacją swojej pasji, którą w tym przypadku jest teatr i muzyka. Bo to kolejny z musicali zrealizowany przez działający na KUL Teatr ITP. Widzowie, którzy wiernie towarzyszą teatrowi od początku jego istnienia, czyli od 2001 się nie zawiedli. Głębokie treści podane w lekkiej muzycznej formie ze znakomitym poczuciem humoru. Tytułowy Don Kichot ze swym wiernym sługą, którym jest Sancho Pancha zmagają się w dzisiejszym świecie z natrętnymi sprzedawcami, naciągaczami, ludźmi, którzy wierzą tylko w Internet. Mimo wszystko błędny rycerz chce realizować swoje ideały, bo jak mówi "jeśli ktoś zamiata ulice, tak jak Beethoven  pisał symfonie, to z pewnością będzie zbawiony". Jeśli ktoś jeszcze nie widział spektaklu warto wybrać się na KUL 12 i 13 listopada na godzinę 19.00.

Scenariusz: Adam Łoniewski, Muzyka: Marzena Lamch-Łoniewska, Reżyseria: ks. Mariusz Lach sdb, Wokalne przygotowanie zespołu: Urszula Kasprzak-Wąsowska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma