Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Człowiek z La Manchy

Tym razem bohaterem studenckiego Teatru ITP został Don Kichot. Błędny rycerz, który próbuje realizować swoje ideały w dzisiejszym świecie, gdzie liczy się lans, zysk i obecność na Facebooku.

Studenci znowu stanęli na wysokości zadania. Okazuje się, że można pogodzić naukę z realizacją swojej pasji, którą w tym przypadku jest teatr i muzyka. Bo to kolejny z musicali zrealizowany przez działający na KUL Teatr ITP. Widzowie, którzy wiernie towarzyszą teatrowi od początku jego istnienia, czyli od 2001 się nie zawiedli. Głębokie treści podane w lekkiej muzycznej formie ze znakomitym poczuciem humoru. Tytułowy Don Kichot ze swym wiernym sługą, którym jest Sancho Pancha zmagają się w dzisiejszym świecie z natrętnymi sprzedawcami, naciągaczami, ludźmi, którzy wierzą tylko w Internet. Mimo wszystko błędny rycerz chce realizować swoje ideały, bo jak mówi "jeśli ktoś zamiata ulice, tak jak Beethoven  pisał symfonie, to z pewnością będzie zbawiony". Jeśli ktoś jeszcze nie widział spektaklu warto wybrać się na KUL 12 i 13 listopada na godzinę 19.00.

Scenariusz: Adam Łoniewski, Muzyka: Marzena Lamch-Łoniewska, Reżyseria: ks. Mariusz Lach sdb, Wokalne przygotowanie zespołu: Urszula Kasprzak-Wąsowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy