Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Już można rejestrować sztaby akcji i zgłaszać się po identyfikatory. Uliczna zbiórka planowana jest na 2 grudnia, ale wcześniej jak zwykle wiele atrakcji i okazji do czynienia dobra.

W tym roku akcja organizowana jest po raz 20. Podczas ubiegłorocznej  zebrano dla potrzebujących dzieci ponad 223 tony darów. Pomoc trafiła do 17 tysięcy dzieci oraz ponad 13 tysięcy rodzin wielodzietnych oraz 100 placówek szkolno-wychowawczych w Polsce. Inicjatywa Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę narodziła się w Radiu Lublin, skąd stopniowo rozchodziła się nie tylko po całym Lublinie i regionie, ale i po całej Polsce. Lokalna inicjatywa dziennikarki Ewy Dados, która zaproponowała by każdy podzielił się tym co ma. Warunek jest jeden NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY. Dzieci nie potrzebują pieniędzy, ale zabawek, ubrań, jedzenia, butów, słodyczy i wielu innych drobiazgów. Dlatego sztaby akcji, które mogą powstawać w przedszkolach, szkołach, świetlicach, parafiach czy zakładach pracy zbierają tylko dary rzeczowe, które przed świętami trafiają do potrzebujących. Sztab główny akcji mieści się w Radiu Lublin. Tam też odbywa się rejestracja sztabów i udzielane są wszystkie informacje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma