Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowy ołtarz na Poczekajce

Od kilku lat trwają prace związane z wystrojem kościoła na Poczekajce. W kaplicy dedykowanej św. Franciszkowi z Asyżu - patronowi kościoła zamontowano nowy ołtarz.

Zamysł był taki, aby w naszym nowoczesnym kościele powstał drewniany ołtarz w stylu kapucyńskim - tłumaczą ojcowie kapucyni. Kaplica św. Franciszka stanowi odrębną całość. Chodziło o to, by w parafii gdzie jest dużo ludzi starszych z sentymentem zaglądających do starych świątyń, kaplica była miejscem przypominającym nasze kościoły kapucyńskie. Brat Piotr Morawski kapucyn podjął się namalowania dwóch obrazów: św. Franciszka do głównej nastawy ołtarza i bł. Marka z Aviano. Brat Piotr jest znany jako autor kilku obrazów już znajdujących się w kościele na Poczekajce. To obraz Serca Pana Jezusa, św. Józefa i dzieci fatimskich. W ołtarzu umieszczone zostały również dwie figury: św. Ojca Pio i św. Antoniego. Dzięki temu ołtarz stał się również miejscem kultu innych świętych franciszkańskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma