Nowy numer 24/2018 Archiwum

Makulatura dla Czadu

W kościele ojców kapucynów na lubelskiej Poczekajce wystawiono ogromny kontener, do którego przez całą niedzielę wierni mogli przynosić makulaturę.

W nawiązaniu do soborowych czynów dobroci, podejmowanych w naszym kraju 50 lat temu, i ogłoszonego przez Ojca Świętego Roku Wiary Koło Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia przy parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej zbiera fundusze na budowę studni dla ubogich mieszkańców Czadu. Do tej zbiórki przyłączyła się także parafia ojców kapucynów na Poczekajce. – Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w "parafialne czyny dobroci". Nawet gazeta może być darem serca! – zachęcają kapucyni.

Dostęp do wody jest dziś najbardziej podstawowym warunkiem przeżycia setek tysięcy ludzi – mieszkańców najuboższych rejonów świata, dotkniętych klęską suszy. Jeśli nie ma wody – nie ma roślin, nie ma zwierząt, nie ma żadnego życia. Przed taką perspektywą stoją tysiące afrykańskich rodzin, wśród których pracują nasi misjonarze. Nie możemy pozostać głusi na raz po raz odzywające się dramatyczne wołanie o pomoc. Chodzi o tak niewiele – zwykłą studnię, z której będą mogli korzystać okoliczni mieszkańcy. Dlatego Fundacja Polska Raoula Follereau podjęła się sfinansowania kilku studni budowanych przez polskich misjonarzy. Przynosząc makulaturę, każdy z nas może włączyć się w budowanie studni. Nas to niewiele kosztuje, a dar jest ogromny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma