Nowy numer 3/2021 Archiwum

Podaruj paczkę!

614 wolontariuszy, 900 oczekujących na pomoc rodzin. Województwo lubelskie jest jednym z trzech w Polsce o największej liczbie SuperW oraz czekających na paczkę.

Wolontariusze od uczniów ostatnich klas szkół średnich do emerytów. Wszyscy przeszli specjalne szkolenie i zdali test kwalifikujący do pełnienia funkcji SuperW. Każdy z nich ma pod opieką swoją rodzinę, dla której teraz właśnie rozpoczął poszukiwania darczyńcy. Na pomoc czeka już 500 rodzin. Ich opis dostępny jest  w internecie. Z każdym dniem ta liczba się powiększa. Jak informuje Agata Wojtaszek, koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki na Lubelszczyźnie, będzie ich 900. Czy wystarczy darczyńców z naszego województwa, czas pokaże. Być może będzie trzeba "pożyczyć" ich z innych regionów.

- Do tej pory nikt z potrzebujących na terenie naszego województwa nie został bez pomocy - mówi A. Wojtaszek. Do 7 grudnia można wybierać z zakładki województwa lubelskiego rodzinę, która czeka na wsparcie. Po wyborze rodziny z darczyńcą pewno skontaktuje się SuperW, który odpowie na wszystkie pytania dotyczące rodziny i pomoże w przygotowaniu paczki. 8 i 9 grudnia przez cały dzień będą otwarte magazyny, w których wolontariusze będą czekać na darczyńców i ich paczki. W tym roku akcję na Lubelszczyźnie wspierają kabaret Ani Mru Mru, Paulina Sykut, sportowcy Justyna Marciniak oraz Konrad Czerniak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama