Hospicjum w Chełmie zaprasza

Jeśli walczysz z chorobą nowotworową, jeśli taki problem dotyczy kogoś ci bliskiego, albo po prostu chcesz służyć bezinteresownym wsparciem ludziom w potrzebie, zgłoś się do nas - apeluje Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

Hospicjum zrzesza ludzi dobrej woli, pragnących nieść pomoc chorym, znajdującym się w terminalnej fazie choroby - głównie nowotworowej oraz ich rodzinom. - Działamy od trzech lat. W październiku tego roku nasze stowarzyszenie zyskało status organizacji pożytku publicznego. Wierzymy, że to pozwoli jeszcze skuteczniej wypełniać cele, jakie przed sobą postawiliśmy - mówi Tadeusz Boniecki prezes Stowarzyszenia.

Wśród członków  Stowarzyszenia są oprócz wielu wolontariuszy także lekarze i pielęgniarki, dlatego do hospicjum można zgłaszać potrzebę opieki nad chorymi również od strony medycznej. - Do każdego podopiecznego podchodzimy indywidualnie. Szczegóły pomocy, jej formę i zakres ustalamy bezpośrednio z zainteresowanymi – mówi prezes Stowarzyszenia. Mieszkańcom Chełma i powiatu chełmskiego hospicjum oferuje bezpłatnie:

- pomoc w zakresie niektórych czynności pielęgnacyjnych,

- wsparcie psychologiczne, duchowe, prawne,

- pomoc niespecjalistyczną, m.in. przebywanie z chorym, rozmowy, czytanie robienie zakupów i inne czynności codzienne.

Prowadzi też grupę wsparcia dla osób będących w żałobie. A dzięki funkcjonującej w ramach Stowarzyszenia wypożyczalni, pomagamy potrzebującym w zaopatrzeniu w sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy niezbędny do opieki nad chorym w domu. Wszystkich, którzy chcieliby się z hospicjum skontaktować zapraszamy do naszego biura przy ul. Lwowskiej 12/4 w Chełmie. Czekamy od poniedziałku do piątku w godz. 10-14. W poniedziałki biuro czynne jest do godz. 16. Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach telefonicznie pod numerami telefonów: (82) 564-50-11 lub 667-939-941.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..