Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kim zostać w przyszłości

Decyzję o tym jaki zawód wybrać młodzi muszą podejmować coraz wcześniej. Wymusza to na nich program nauczania, klasy profilowane i przedmioty, które bądź kończą się po roku nauki w liceum, bądź trwają do matury. Żeby decyzję uczniom ułatwić, Gimnazjum nr 7 wzięło udział w projekcie "Otwarta firma".

Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie było jedyną szkołą w mieście uczestniczącą w projekcie "Otwarta firma" organizowanego w ramach światowego tygodnia przedsiębiorczości. - Nawiązaliśmy kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową, Komendą Miejską Policji oraz Komendą Straży Pożarnej. Wszystkie te miejsca odwiedzili nasi uczniowie z klas trzecich poznając na czym polega praca zatrudnionych tam ludzi i jakie wykształcenie najlepiej zdobyć by podjąć tam pracę - mówi Katarzyna Korościk dyrektor Gimnazjum nr 7. Dla uczniów często były to pierwsze wizyty w takich miejscach. Nie każdy ma możliwość zwiedzić Komendę Policji czy jednostkę Straży Pożarnej. - Może wizyty w lubelskich firmach będą inspiracją w podjęciu decyzji jaką szkołę wybrać i do jakiego zawodu się przygotować - mówi Joanna Poleszak koordynator projektu. - Na pewno udział w tym projekcie był dla nas atrakcją, ale czy ułatwi podjęcie kim zostać w przyszłości to się okaże - przyznają uczniowie klas trzecich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma