Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Cała szkoła czyta Kraszewskiego

Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi czytali na głos wybrane fragmenty utworów Józefa Ignacego Kraszewskiego patrona Zespołu Szkół nr 9 w Lublinie.

Rok 2012 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego z okazji 200 rocznicy urodzin pisarza.  Dla Zespołu Szkół nr 9 w Lublinie, (w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 47, nosząca imię J. I. Kraszewskiego od 1993 roku, oraz Gimnazjum nr 26, które to samo imię otrzymało w marcu tego roku) to okazja do świętowania i bliższego poznania swojego patrona. W ramach obchodów Roku Kraszewskiego cała społeczność szkolna postanowiła uczcić pamięć poety poprzez głośne czytanie jego utworów. "Godzina Kraszewskiego” - bo tak nazwano przedsięwzięcie - odbyła się podczas jednej, ustalonej godziny lekcyjnej. Wszyscy w szkole: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi czytali na głos wybrane fragmenty utworów Patrona.  Sale lekcyjne, biblioteka, świetlica, stołówka, sala gimnastyczna, gabinet dyrektora – na jedną godzinę zamieniły się w miejsca, gdzie można było usłyszeć fragment bajek, opowiadań czy powieści pisarza. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie twórczości Kraszewskiego, zachęcenie do czytania jego utworów oraz do czytania w ogóle. Impreza zjednoczyła wokół Patrona całą społeczność szkolną.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma