Nowy numer 28/2018 Archiwum

Szlachetna Paczka od Pary Prezydenckiej

5 grudnia w Pałacu Prezydenckim Para Prezydencka po raz kolejny aktywnie zaangażowała się we wsparcie kampanii SZLACHETNA PACZKA. Prezydent z małżonką przygotował własną paczkę dla jednej z rodzin pochodzącej z gminy Jabłonna pod Lublinem.

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu już po raz trzeci – mówił prezydent podczas środowego spotkania z twórcami i wolontariuszami akcji Szlachetna Paczka.  Wśród podarunków  przygotowanych przez Parę Prezydencką dla rodziny spod Lublina  znalazły się produkty żywnościowe, środki czystości i kosmetyki, przybory i pomoce szkolne, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego. Do rodziny trafią też dwa piętrowe łóżka.

Zostały już tylko dwa dni, żeby włączyć się w akcję i zostać Bohaterem. W województwie lubelskim na dobre serce czeka jeszcze 200 rodzin. - Sportowcy organizują pomoc razem ze swoimi klubami , setki firm zrzuca się ze swoimi pracownikami, a na każdym lubelskim uniwersytecie grupy ćwiczeniowe i całe kierunki dokonały już wyboru, komu pomogą. Średnio na paczkę dla jednej rodziny w potrzebie składa się 12 osób - mówi koordynator ds. promocji Paulina Skipirzepa. 

 

Jak zostać darczyńcą i sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowy?

Krok 1. Wybór rodziny ze specjalnie przygotowanej, anonimowej internetowej bazy na www.szlachetnapaczka.pl

Krok 2. Wolontariusz opiekujący się wybraną rodziną udzieli niezbędnych wskazówek dotyczących przygotowania paczki, odpowiada na wszystkie pytania.

Krok 3. Przygotowanie paczki według potrzeb rodziny. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co zbywa, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej sprawne i niezniszczone. Do paczki oprócz artykułów podstawowych należy włożyć drobny upominek, który sprawi, że obdarowana osoba poczuje się wyjątkowa.

Krok 4. W dniu finału 8-9 grudnia należy dostarczyć paczki do magazynu. W magazynie będzie czekał wolontariusz, który zawiezie paczkę do rodziny, a następnie podzieli się z darczyńcą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma