Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żywność dla ubogich

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta serdecznie dziękuje mieszkańcom Lublina, którzy podzielili się z najbiedniejszymi.

Wojciech Bylicki, prezes Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie, twierdzi, że widać drastyczny spadek darowizn żywnościowych, przekazanych instytucji nie tylko w ramach Wigilijnej Zbiórki Żywności.

– Przyczyn jest kilka. Główna z nich to obawa darczyńców, przede wszystkim właścicieli firm i hurtowni, przed płaceniem podatku VAT od darowizny. Po drugie, wiele hurtowni i wielkich marketów zakłada swoje fundacje, przez które nadwyżki produktów przekazuje do Banku Żywności lub organizuje własne akcje wspierania biednych. Najbardziej bolesną przyczyną jest fakt, że nasze społeczeństwo ubożeje – mówi.

Pomimo tych trudności, bractwu udało się przy współpracy ze Spółdzielnią LSS Społem i rzeszą wolontariuszy z lubelskich szkół średnich w ramach Wigilijnej Zbiórki Żywności zebrać 967,66 kg trwałej żywności.

Z zebranych darów zostaną przygotowane: Wieczerze Wigilijne na Zielonej i w Ośrodku Wsparcia przy Dolnej Panny Marii oraz paczki świąteczne dla podopiecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama