Nowy numer 33/2018 Archiwum

DSK świętuje

28 tysięcy pacjentów rocznie. 19 klinik i przeszło 200 lekarzy.To najlepszy szpital dziecięcy po wschodniej stronie Wisły i jeden z najlepszych w Polsce. Mali pacjenci, którzy tu trafiają są w dobrych rękach.

Dziecięcy Szpital Kliniczny im. profesora Antoniego Gębali dysponuje czterysta pięcioma łóżkami, które przez prawie cały czas są zajęte. Wykonuje się tu ponad 6 tys operacji rocznie w tym te najtrudniejsze także na noworodkach z wagą urodzeniową poniżej 2 kg. Przeprowadzanych jest około 600 tys badań diagnostycznych. W początkach swej działalności szpital przyjmował rocznie około 16 tys pacjentów. Dziś ta liczba sięga prawie 30 tys. W planach szpitala jest utworzenie kolejnych klinik.. Najważniejsza i najpotrzebniejsza to klinika kardiochirurgii dziecięcej, która w założeniach ma powstać do roku 2020.  DSK jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, jak choćby wyróżnienia Światowej Fundacji Zdrowie - Rozum - Serce,  jako placówka medyczna przyjazna dziecku.

Uroczystość z okazji 15 -lecia działalności szpitala była okazją do podziękowań wszystkim tym , którzy wnieśli swój wkład w rozwój szpitala. Obecni byli na niej przedstawiciele władz miasta oraz samorządu, a także arcybiskup Stanisław Budzik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma