Nowy Numer 29/2018 Archiwum

1600 paczek

Od trzynastu lat z inicjatywy senatora Stanisława Gogacza z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowywane są paczki dla polskich rodzin będących w trudnej sytuacji, mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

To już trzynasta akcja Polacy - Rodakom. W każdej z przygotowanych paczek, a tym razem jest ich aż 1600, są zabawki dla dzieci , polskie książki i przede wszystkim jedzenie. Są też kartki z życzeniami i świąteczny opłatek. Każda z paczek jest oznaczona biało czerwonym paskiem i znakiem Akcji Polacy - Rodakom. Tegoroczne podsumowanie zbiórki miało miejsce w Zespole Szkół nr 5 przy ulicy Elsnera w Lublinie i było okazją także do spotkania przy wigilijnym stole.

Akcja Polacy-Rodakom prowadzona jest na Lubelszczyźnie od 13 lat. Pierwsze transporty ze świąteczną pomocą liczyły nieco ponad 200 paczek. W kolejnych latach liczba ta stale się zwiększała. W zbiórkę co roku angażują się instytucje, szkoły, osoby prywatne, oraz politycy. Dary zbierano w tym roku od 15 października do 6 grudnia nie tylko w Lublinie, ale też w Krakowie, Cieszynie, Szczecinie, Gdańsku, Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma