Certyfikat dla lotniska

Po szczegółowej kontroli Urząd Lotnictwa Cywilnego stwierdził, że port posiada odpowiednią infrastrukturę, wyposażenie, personel oraz procedury niezbędne dla bezpieczeństwa operacji lotniczych. Dzięki temu lotnisko będzie mogło przyjmować samoloty rejsowe.

Certyfikat lotniska wydany został przez wiceprezesa ds. transportu lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego Izabelę Szymajdą-Wojciechowską. Odebrali go prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz prezes Grzegorz Muszyński i wiceprezes Dariusz Krzowski z Portu Lotniczego Lublin. Certyfikat jest potwierdzeniem, że w trakcie wieloetapowej procedury zweryfikowano dokumentację lotniska, sprawdzone zostało przygotowanie personelu, procedury oraz wyposażenie techniczne portu lotniczego. Prezes ULC tym samym potwierdził, że lotnisko jest przygotowane do bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych oraz że objęte jest nadzorem ze strony urzędu. – Z wielką satysfakcją mogę ogłosić, że udało nam się dopełnić wszystkich formalności i dzięki wzorowej współpracy z ULC-em zaledwie kilka dni dzieli nas od oficjalnego otwarcia. Jestem dumny, że ta największą inwestycja na Lubelszczyźnie powstała w tak krótkim czasie, bez żadnych opóźnień. Dlatego zgodnie z planem, w poniedziałek, odbędzie się pierwszy lot – mówi Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Szacuje się, że w pierwszym roku pracy Port Lotniczy Lublin obsłuży około 300 tys. pasażerów. W terminalu liczącym 11 tys. metrów kwadratowych możliwa będzie jednoczesna odprawa czterech samolotów klasy B738/A320. Pierwsi pasażerowie – samolotami linii lotniczych Ryanair – przylecą na lotnisko, a kolejni odlecą już 17 grudnia. Dzień później swoje połączenia uruchomi Wizz Air.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..