Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Leć, kolędo

Na pewno w większości domów w parafii Czernięcin podczas świąt Bożego Narodzenia będą rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu miejscowej scholi.

– Lubimy śpiewać, choć czasami to ciężka praca. Jednak jej efekt wart był poniesionego wysiłku – mówią członkowie scholi. To oni zachęceni przez księdza proboszcza Bolesława Stępnika nagrali płytę z kolędami. Pomysł zrodził się po ubiegłorocznych świętach. – Okres kolędowania się kończył, a nam było szkoda – mówią. – Kiedy słuchałem kolęd w wykonaniu naszej parafialnej scholi, było mi bliżej do betlejemskiej stajenki, małego Jezuska i wielkiej radości, jaka towarzyszy narodzinom dziecka. Parafianie też dzielili się ze mną swoimi spostrzeżeniami, że jak schola śpiewa kolędy, to jakby niebo było bliżej. Pomyślałem: czemu tego nie uwiecznić? – mówi ks. Bolesław. Więcej o płycie i scholi z Czernięcina w świątecznym wydaniu GN.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma