Nowy numer 28/2018 Archiwum

"Lubelskie Słowiki" najlepsze z Polski

Chór Chłopięcy „Słowiki Lubelskie” uczestniczył w III Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 19 zespołów z Japonii, Singapuru, RPA, Macedonii, Irlandii, Niemiec, Estonii, Czech oraz Polski.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. W programie konkursowym chór z Lublina zaprezentował utwory J. Świdra, J. Pasierba-Orlanda, K. Wiłkomirskiego. W programie został wykonany również utwór „Ave Maria” młodego kompozytora Michała Malca, który jest tegorocznym laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „Musica Sacra” w Częstochowie i jednocześnie jednym z chórzystów „Słowików Lubelskich”. Wykonanie tego utworu wzbudziło szczególne zainteresowanie wśród jurorów i słuchaczy.

W kategorii chórów młodzieżowych chór zdobył Srebrny Dyplom (87,8 pkt) i zajął trzecie miejsce po zespołach z Singapuru i Estonii. Spośród wszystkich zespołów polskich, które wzięły udział w konkursie, Chór „Słowiki Lubelskie” otrzymał największą liczbę punktów. Dyrygent chóru – Irena Sołtan – otrzymała Wyróżnienie dla Dyrygenta za wybitne osiągnięcia w pracy z dziećmi. W tym czasie chór dodatkowo wystąpił z koncertami w kościele pw. św. Katarzyny w Krakowie, w kościele parafialnym w Piekarach, a także w kościele Mariackim podczas Koncertu Galowego Krakowskiego Festiwalu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma