Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bóg się rodzi

"Teraz zaś my, pielgrzymi doczesności, czcijmy nabożnie dzień narodzin Tego, który przyszedł na świat w postaci sługi, my, którzy z dala od Niego wędrujemy drogami wiary łaknąc i pragnąc sprawiedliwości i z całej duszy wyczekujemy objawienia się urzekającego piękna Boskiego oblicza, aż stanie się to, co obiecał, i ukaże się to, co nam wystarcza, i ugasimy nasze pragnienie u wód jedynego źródła życia." Św. Augustyn

Drodzy Czytelnicy lubelskiego „Gościa Niedzielnego”!

Już wkrótce liturgia Bożego Narodzenia odniesie do nas – skierowane niegdyś do pasterzy – wezwanie, aby pójść do Betlejem i odnaleźć Zbawiciela świata. Potrzeba nam światła wiary, aby w ciemnościach najdłuższej nocy odkryć początek naszego zbawienia. Bóg stał się człowiekiem, abyśmy odkryli w sobie Boskie światło i podążali za jego blaskiem.

Niech światło wiary, które rozświetliło cichą i świętą Noc, ogarnie każdy mrok w nas i wokół nas. Niech za naszym pośrednictwem dotrze do ludzi oczekujących na dobre słowo i pomocną dłoń. Niech świeci nam na wszystkich drogach Nowego Roku, abyśmy sami stawali się solą ziemi i światłem świata.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama