Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bóg się rodzi

"Teraz zaś my, pielgrzymi doczesności, czcijmy nabożnie dzień narodzin Tego, który przyszedł na świat w postaci sługi, my, którzy z dala od Niego wędrujemy drogami wiary łaknąc i pragnąc sprawiedliwości i z całej duszy wyczekujemy objawienia się urzekającego piękna Boskiego oblicza, aż stanie się to, co obiecał, i ukaże się to, co nam wystarcza, i ugasimy nasze pragnienie u wód jedynego źródła życia." Św. Augustyn

Drodzy Czytelnicy lubelskiego „Gościa Niedzielnego”!

Już wkrótce liturgia Bożego Narodzenia odniesie do nas – skierowane niegdyś do pasterzy – wezwanie, aby pójść do Betlejem i odnaleźć Zbawiciela świata. Potrzeba nam światła wiary, aby w ciemnościach najdłuższej nocy odkryć początek naszego zbawienia. Bóg stał się człowiekiem, abyśmy odkryli w sobie Boskie światło i podążali za jego blaskiem.

Niech światło wiary, które rozświetliło cichą i świętą Noc, ogarnie każdy mrok w nas i wokół nas. Niech za naszym pośrednictwem dotrze do ludzi oczekujących na dobre słowo i pomocną dłoń. Niech świeci nam na wszystkich drogach Nowego Roku, abyśmy sami stawali się solą ziemi i światłem świata.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma