GN 28/2018 Archiwum

Wigilia bezdomnych

To pierwsze spotkanie opłatkowe w nowym ośrodku, przygotowane przez wolontariuszy z Centrum Wolontariatu dla podopiecznych Gorącego Patrolu.

Odczytanie Ewangelii, wspólna modlitwa, kolędowanie i typowo wigilijne smakołyki. W tak uroczysty sposób lubelscy bezdomni, którzy na co dzień korzystają z pomocy wolontariuszy Gorącego Patrolu, obchodzili Wigilię. – Przyszli wszyscy – mówi koordynator akcji, Renata Dobrzyńska. – Bo to dla nich ważne wydarzenie. Część z panów wcześniej przeżyła swoje adwentowe rekolekcje, które od niedzieli 16 grudnia prowadził w ośrodku Caritasu w Dąbrowicy kapucyn o. Michał Gawroński.  – Widać w nich było wyraźną zmianę zarówno w zachowaniu, jak i wyglądzie – podkreśla. – Te pięć dni było dla nich czasem oderwania się od życia na ulicy. Dla każdego uczestnika spotkania wigilijnego wolontariusze przygotowali specjalne prezentowe paczki z jedzeniem.

Gorący Patrol działa w Lublinie już 11 lat. Co roku od listopada do wczesnej wiosny codziennie wieczorem w okolicach dworca PKP pojawiają się wolontariusze z gorącą herbatą z kanapkami. Zazwyczaj mają także ze sobą środki opatrunkowe i apteczkę.  Od roku Gorący Patrol ma również swój ośrodek wsparcia dla bezdomnych przy ulicy 1 Maja 20, gdzie codziennie wieczorem bezdomni mogą otrzymać gorący posiłek i potrzebną pomoc. W każdy wtorek i czwartek w ośrodku dyżurują wolontariusze, którzy pomagają w załatwianiu spraw urzędowych, szukaniu pracy czy też po prostu są do dyspozycji, by każdego, kto potrzebuje wsparcia, wysłuchać.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma