Nowy numer 42/2018 Archiwum

Mam haka na raka

W tegorocznej, szóstej już edycji młodzieżowe zespoły szkół ponadgminazjalnych zmierzą się z nowotworem złośliwym skóry – czerniakiem.

Program „Mam haka na raka” co roku dedykowany jest innemu nowotworowi. Temat każdej kolejnej edycji wybierany jest na podstawie dwóch kryteriów – dynamiki wzrostu zachorowań na najczęściej występujące nowotwory w Polsce oraz statystyk dotyczących istniejących badań przesiewowych. Do tej pory młodzież w ramach programu propagowała wśród Polaków profilaktykę raka piersi, szyjki macicy, prostaty, płuc oraz jelita grubego.

W programie mogą wziąć udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce. Każda może zgłosić dowolną liczbę zespołów składających się z co najmniej 3, a maksymalnie 5 uczniów oraz opiekuna. Formularz rejestracyjny jest  dostępny na stronie: ww.mamhakanaraka.pl.

W zeszłorocznej edycji kampanii wzięło udział 59 zespołów z województwa lubelskiego. Akcje informacyjne w formie happeningów prowadzone były m.in. w galeriach handlowych oraz w centrach miast.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy