Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mam haka na raka

W tegorocznej, szóstej już edycji młodzieżowe zespoły szkół ponadgminazjalnych zmierzą się z nowotworem złośliwym skóry – czerniakiem.

Program „Mam haka na raka” co roku dedykowany jest innemu nowotworowi. Temat każdej kolejnej edycji wybierany jest na podstawie dwóch kryteriów – dynamiki wzrostu zachorowań na najczęściej występujące nowotwory w Polsce oraz statystyk dotyczących istniejących badań przesiewowych. Do tej pory młodzież w ramach programu propagowała wśród Polaków profilaktykę raka piersi, szyjki macicy, prostaty, płuc oraz jelita grubego.

W programie mogą wziąć udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce. Każda może zgłosić dowolną liczbę zespołów składających się z co najmniej 3, a maksymalnie 5 uczniów oraz opiekuna. Formularz rejestracyjny jest  dostępny na stronie: ww.mamhakanaraka.pl.

W zeszłorocznej edycji kampanii wzięło udział 59 zespołów z województwa lubelskiego. Akcje informacyjne w formie happeningów prowadzone były m.in. w galeriach handlowych oraz w centrach miast.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama