Nowy numer 42/2018 Archiwum

Boom mieszkaniowy w Lublinie

Wydaje się, że lubelskiego rynku mieszkaniowego, a szczególnie rynku pierwotnego, kryzys nie dosięga. Deweloperzy, nie zważając na ostrzeżenia, które wysyła gospodarka, budują nowe bloki na potęgę.

Nowe mieszkania powstają zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach każdej z dzielnic.

Ceny kształtują się w zależności od lokalizacji oraz standardu oddawanego budynku od 3,5 tys. za metr kw po minimum 6 tys. zł za apartamenty w powstającym na lubelskim LSM Metropolitan Parku. To jedna z najbardziej spektakularnych obecnie inwestycji w naszym rejonie. Ten 18-piętrowy apartamentowiec budowany przez spółkę TBV będzie najwyższym budynkiem w Lublinie.

Prace budowlane potrwają do połowy roku. Chętnych na te mieszkania podobno nie brakuje.

Lokali o wyższym standardzie można też szukać na Czechowie. Tam trwa budowa apartamentowca Nord Park.

Także w ścisłym centrum Lublina przy ulicy Niecałej Wikana zaplanowano postawienie dwóch budynków o powierzchni ponad 9 tys. mkw.

W prawie gotowym budynku Rupes u zbiegu al. Racławickich i Żwirki i Wigury za metr mieszkania w jednym z trzech dostępnych apartamentów trzeba zapłacić 10 tys. zł. Także w miejscu byłego kina Kosmos inwestor kończy prace projektowe i w tym roku ma ruszyć budowa kolejnego apartamentowca. To inwestycje z tzw. wyższej półki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy