GN 41/2018 Archiwum

Trudne zadanie ożywienia parafii

Parafia pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła w Lublinie świętowała 25 stycznia uroczystości odpustowe.

- Księdzu kanonikowi Janowi Karasiowi z racji 25. rocznicy święceń kapłańskich życzymy wielkiej siły w trudzie ożywiania parafii, w której niedawno rozpoczął pracę. Przeżywa ona swoje duchowe i moralne trudności. Na 8000 parafian 900 osób regularnie przychodzi w niedzielę na mszę świętą. Natomiast po kolędzie ksiądz zostaje przyjęty tylko przez połowę odwiedzanych - mówił na wstępie liturgii ks. bp Mieczysław Cisło.

Przed główną liturgią odbył się koncert w wykonaniu Roberta Grudnia, który grał na organach i śpiewaczki Natalii Skipak. W homilii ksiądz biskup, przywołując postać św. Pawła, zwrócił uwagę na łaskę wiary. - Dzisiaj, kiedy wspominamy tamten moment sprzed wrót Damaszku, jeszcze bardziej utrwalamy się w przekonaniu, że wiara jest łaską, a nie ludzką zasługą - mówił.

Ksiądz biskup poświęcił odnowiony boczny ołtarz z wizerunkiem św. Franciszka z Asyżu, otrzymującego stygmaty. Prace rewitalizacyjne zostały wykonane przez pracowników Muzeum Diecezjalnego.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy