Nowy numer 3/2019 Archiwum

W Puławach policzyli ptaki

Akcja liczenia ptaków już po raz ósmy objęła całą Polskę. Puławy włączyły się w nią drugi raz. Koordynatorem krajowym całego przedsięwzięcia jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. A sama akcja prowadzona jest na wzór brytyjskiego "Big Garden Birdwatch".

 Nad puławskim ptakoliczniem pieczę trzymało Biuro Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Puławy. W liczeniu ptaków mógł wziąć udział każdy kto do Parku Czartoryskich przyszedł z odpowiednim sprzętem. A że w Puławach i okolicach jest co liczyć, ornitolodzy i hobbiści mieli pełne ręce roboty. Ptactwo dzięki obecności dużej ilości zieleni, terenów leśnych oraz oczek wodnych, jest miernikiem zdrowego środowiska. Mieszkańcy Puław i okolic mają się więc z czego cieszyć, bo w porównaniu z rokiem poprzednim zanotowano znacznie większą liczbę skrzydlatych przyjaciół. 

Dzięki wynikom obserwacji prowadzonych przez wolontariuszy jest możliwość tworzenia zestawienia najliczniej przebywających o tej porze roku ptaków w naszym rejonie. 

Tegorocznym ptakiem zimy został wybrany łabędź niemy. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy