Nowy numer 42/2018 Archiwum

"Memory" już działa

Chorzy i ich bliscy mogą liczyć na wsparcie ze strony nowej filii Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera "Mefazja". Nowa filia o nazwie "Memory" mieści się w budynku przy al. Racławickich. Jest przeznaczona dla szesnastu osób z Chorobą Alzheimera i pokrewnymi schorzeniami.

Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera został utworzony w 2000 roku z siedzibą przy ulicy Towarowej jako pierwsza tego typu placówka w Lublinie. W 2012 r. opieką swą obejmował już 23 osoby. W związku ze zwiększająca się liczbą chorych konieczne było stworzenie kolejnego miejsca, gdzie chorzy oraz ich rodziny i opiekunowie mogliby znaleźć wsparcie.

"Memory" to ośrodek dzienny, otwarty od 7.00 do 17.00. Prowadzi go lubelskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie, oferując podopiecznym profesjonalną opiekę i zajęcia terapeutyczne. Chorzy wchodzą w ustalony rytm dnia, uczestnicząc w programie ośrodka, dzięki czemu lepiej funkcjonują w środowisku.

Choroba Alzheimera polega na zaniku pamięci krótkotrwałej i może dotknąć każdego bez względu na wiek i status społeczny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy