Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Memory" już działa

Chorzy i ich bliscy mogą liczyć na wsparcie ze strony nowej filii Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera "Mefazja". Nowa filia o nazwie "Memory" mieści się w budynku przy al. Racławickich. Jest przeznaczona dla szesnastu osób z Chorobą Alzheimera i pokrewnymi schorzeniami.

Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera został utworzony w 2000 roku z siedzibą przy ulicy Towarowej jako pierwsza tego typu placówka w Lublinie. W 2012 r. opieką swą obejmował już 23 osoby. W związku ze zwiększająca się liczbą chorych konieczne było stworzenie kolejnego miejsca, gdzie chorzy oraz ich rodziny i opiekunowie mogliby znaleźć wsparcie.

"Memory" to ośrodek dzienny, otwarty od 7.00 do 17.00. Prowadzi go lubelskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie, oferując podopiecznym profesjonalną opiekę i zajęcia terapeutyczne. Chorzy wchodzą w ustalony rytm dnia, uczestnicząc w programie ośrodka, dzięki czemu lepiej funkcjonują w środowisku.

Choroba Alzheimera polega na zaniku pamięci krótkotrwałej i może dotknąć każdego bez względu na wiek i status społeczny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama