Nowy numer 25/2018 Archiwum

Tekla i inne zabawki

Od 25 stycznia do końca lutego, od 8.00 do 15.00, można oglądać wystawę zabawek.

Zorganizowana została w Muzeum Multimedialnym przy ulicy Strażackiej 1 w Opolu Lubelskim. – Są to prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego z Nałęczowa, wykonane na specjalizacji zabawkarstwo – mówi Katarzyna Ruta-Piłat, opiekun wystawy.

Na ekspozycji możemy podziwiać  tzw. zabawki twarde wykonane w drewnie i miękkie z tkanin w połączeniu z innymi materiałami. Wystawę doskonale uzupełniają i wzbogacają projekty poprzedzające wykonanie przedmiotu. Rysunki zdradzają również, na jakiej zasadzie działają mechanizmy w poszczególnych przedmiotach. Na zdjęciach można zobaczyć twórców wystawionych prac.

– Jednej z grup dzieci, która zwiedzała wystawę, bardzo podobały się myszy na huśtawce podwieszonej pod sufitem, inne rozpoznały Teklę z Pszczółki Mai. Ciekawym pluszakiem jest  Stryszak. Przedstawia on polskiego aktora, satyryka – Jerzego Kryszaka. Osobiście podobają mi  się laleczki na karuzeli, które wyglądają na przerażone, bo zaraz może zdmuchnąć je pęd powietrza – opowiada opiekunka wystawy.

Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Lubelskiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma