Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wszystko, co mam, jest łaską

2 lutego minęło dokładnie 15 lat od przyjęcia sakry biskupiej przez ks. Mieczysława Cisłę. Podczas uroczystej Mszy św. w lubelskiej archikatedrze wraz z osobami konsekrowanymi dziękował Bogu za swoje powołanie. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik.

– Jan Paweł II mówił o swoim kapłaństwie, że to dar i tajemnica. My możemy powtórzyć te same słowa – mówi bp Mieczysław. – Te słowa spełniają się w wyborze drogi życia kapłańskiego. Chrystus mówi, że nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem. Jaki użytek z tego zrobimy, to już rozstrzyga każdy z nas. Często jest to morze dobra ukrytego i anonimowego. Ciągle my, duchowni, pytamy, kim jesteśmy. Ulegamy – niestety – laicyzacji w naszym myśleniu, patrzymy socjologicznie na otaczający nas świat. A tymczasem wszędzie działa łaska. Tę łaskę trzeba promować w naszym osobistym życiu i życiu wspólnoty kościelnej. Wszystko, co mamy dobrego, to łaska; to, co nasze, to jedynie grzech. Dlatego dobrze, żebyśmy nie mieli nic własnego, wszystko zostawmy łasce – zachęca bp Mieczysław.

Biskup Pomocniczy Mieczysław Cisło urodzony 15 sierpnia 1945 r. w Niemirówku, wyświęcony na kapłana 14 czerwca 1970 r. w Lublinie. Mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej 13 grudnia 1997 r. 2 lutego 1998 r. w archikatedrze lubelskiej otrzymał święcenia biskupie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma