Nowy numer 25/2018 Archiwum

Człowiek, duszpasterz, mąż stanu

Klasztor Ojców Dominikanów w Lublinie, Fundacja Ponad Granicami im. świętego Jacka Odrowąża oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Lublinie przygotowały spotkanie przypominające postać Kardynała Adama Stefana Sapiehy (1867–1951).

Wykład na temat kardynała Sapiehy wygłosił ks. prof. Józef Marecki z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Spotkanie było związane z trwającą u dominikanów wystawą poświęconą kardynałowi Sapiesze, a przygotowaną przez krakowski Instytut Pamięci Narodowej „Kardynał Adam Stefan Sapieha: człowiek, duszpasterz, mąż stanu”. Wystawa prezentuje zdjęcia oraz dokumenty związane z osobą księcia metropolity krakowskiego Adama Sapiehy. Przedstawione zostały różne aspekty jego biografii, m.in. działalność społeczna i polityczna, aktywność duszpasterska na przestrzeni lat 1912–1951. Ponadto część ekspozycji ukazuje postać kardynała od strony prywatnej, w jego kontaktach z rodziną i bliskimi. Wystawę można oglądać na klasztornych krużgankach do 14 lutego br.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma