Nowy numer 32/2018 Archiwum

Rakieta Małego Księcia

Pasażerowie i goście Portu Lotniczego Lublin mogą pomagać najciężej chorym dzieciom z Lubelszczyzny, wrzucając datki do skarbony Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Skarbona to Artystyczna wizja rakiety Małego Księcia, który jest patronem Lubelskiego Hospicjum.

Szklana rakieta to jeden z pomysłów na pomaganie chorym dzieciom. Symbolicznego jej odsłonięcia dokonał prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński wraz założycielem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, ojcem Filipem Buczyńskim, który również poświęcił skarbonę. Projekt skarbony nawiązuje do patrona Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci, bohatera książki Antoine de Saint Exupéry’ego. Jego autorem jest lubelski artysta Jarosław Koziara.

Skarbony charytatywne to tradycja najlepszych portów lotniczych. Cieszę się, że dzięki jej ustawieniu w naszym terminalu możemy służyć nie tylko podróżującym, ale również tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej. Skarbona-rakieta symbolizuje podróż, ale też przypomina o żyjących wśród nas Małych Książętach, podopiecznych lubelskiego hospicjum – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński.

Podróż to czas sprzyjający refleksji. Mam nadzieję, że skarbona stanie się okazją dla podróżnych i gości Portu Lotniczego Lublin, aby wykonać drobny, jednak bardzo znaczący gest. Każdy grosz wrzucony do skarbony-rakiety oznacza ulgę w cierpieniu tutaj i teraz, dla konkretnego Małego Księcia – mówi ojciec Filip Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma