Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mały prezent – wielka radość

Ponad 700 upominków trafiło do małych pacjentów oddziałów pediatrycznych szpitali na terenie archidiecezji lubelskiej. W ten sposób Caritas chce sprawić radość cierpiącym dzieciom z okazji Światowego Dnia Chorego.

Prezentowa tradycja lubelskiej Caritas ma już kilkanaście lat. W tym roku w paczkach znalazły się gadżety z logo Caritas (smycze, kalendarze, długopisy), kosmetyki i oczywiście słodycze. Upominki otrzymały dzieci, które dochodzą do zdrowia m.in. w szpitalach w Chełmie, Krasnymstawie, Puławach, Bełżycach, Bychawie, Poniatowej i Świdniku. Jednak najwięcej, bo aż 350, trafiło do pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie. W szpitalnej kaplicy o zdrowie dla małych pacjentów modlił się bp Józef Wróbel wraz z personelem szpitala oraz studentami-wolontariuszami. – Dzieci znoszą cierpienie odważniej i pogodniej niż dorośli, chociaż są bardziej od nich zdane na pomoc innych. To świadectwo i nauka dla nas, dorosłych. Przez te drobne prezenty lubelska Caritas chce za nią każdemu choremu dziecku powiedzieć „dziękuję” – tłumaczy ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Jak dodaje, lubelska Caritas pomaga najmłodszym zmagającym się z chorobą i bólem jeszcze w inny sposób: znaczna część środków uzyskanych z każdej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom dofinansowuje ich operacje i rehabilitację.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma