Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dwa lata temu zmarł abp Józef Życiński

Zmarł nagle przed dwoma laty w Rzymie, gdzie uczestniczył w obradach Kongregacji Edukacji Katolickiej. Człowiek wielkiego serca i umysłu. Orędownik dialogu i pojednania. Pochowany został w kryptach lubelskiej archikatedry.

– Dziękujemy, że mieliśmy szczęście spotkać w życiu abp. Życińskiego i prosimy Chrystusa, aby nagrodził jego trud – mówił, rozpoczynając Mszę św. w archikatedrze w intencji zmarłego metropolity arcybiskup Stanisław Budzik. Homilię wygłosił ks. prof. Antoni Dębiński, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. – Im więcej dni mija od śmierci arcybiskupa, z im większego dystansu potrafimy spojrzeć na jego postać, działalność, tym lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, jak nieprzeciętnego człowieka mieliśmy szczęście spotkać – podkreślał. Rektor KUL, odnosząc się do życia i posługi abp. Józefa Życińskiego, przywołał także słowa Cycerona: „Brevis a natura vobis vita data est, at memoria bene redditae vitae sempiterna (Cicero, Orationes Philippicae 14,32) – Krótkie życie dała nam natura, ale pamięć o chlubnie spełnionym życiu jest wieczna”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma