Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pewny na bank

Nie ma pewniejszego banku niż ten. Zysk jest gwarantowany, i to w dodatku każdemu. Jeśli ktoś jeszcze chciałby zostać akcjonariuszem, musi się pospieszyć, bo to Bank Wielkopostny.

– Jestem przekonana, że to dzięki udziałom w Banku Wielkopostnym rozwiązały się moje problemy. Od dawna szukałam pracy. Nie potrafię powiedzieć, ile podań i życiorysów rozniosłam po różnych instytucjach i firmach. Wszystkie pozostawały bez odzewu. Wtedy koleżanka powiedziała mi, żeby spróbować w Banku Wielkopostnym złożyć intencję i samej założyć lokatę, czyli podjąć się jakiegoś wyrzeczenia w czyjejś sprawie. Tak zrobiłam. Kończył się Wielki Post w ubiegłym roku, kiedy zadzwonił mój telefon i ku wielkiej radości i zaskoczeniu usłyszałam, że jedna z firm proponuje mi pracę. Jestem tam zatrudniona niemal od roku. Dlatego wiem, jaką siłę sprawczą ma Bank, którego akcjonariuszem zostałam także w tym roku – mówi Joanna Kłos z Lublina.

Akcja Bank Wielkopostny jest autorskim pomysłem ks. Mirosława Ładniaka oraz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2000 roku. Od tamtego czasu przeprowadzana jest co roku w parafiach, szkołach i oddziałach prywatnych. Swoim zasięgiem akcja obejmuje całą Lubelszczyznę. W tym roku akcję organizują: Akademia Młodzieżowa (działająca w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo) oraz Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

W Banku gromadzony jest duchowy kapitał. Wszyscy, którzy chcą się do niego dołożyć, składają swoje lokaty, czyli deklaracje modlitwy, postu i/lub jałmużny. W Banku można również zaciągać kredyty, czyli prośby i/lub intencje. Jedna osoba może być zarówno inwestorem, jak i kredytobiorcą.

W akcji można wziąć udział na trzy sposoby:

1. Jako zorganizowana pod opieką katechety grupa młodzieży z lubelskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Aby dołączyć grupę, należy wysłać formularz zgłoszeniowy na adres biuro@bankwielkopostny.pl. Formularz jest dostępny w zakładce „Do pobrania”. Zgłoszenia nowych grup przyjmujemy przez cały Wielki Post.

2. Jako prywatny inwestor Banku – składając osobistą deklarację codziennej modlitwy dziesiątkiem różańca w okresie Wielkiego Postu na stronie www.bractworozancowe.pl w zakładce „Zapisz się do Bractwa”. Deklaracje przyjmujemy przez cały Wielki Post.

3. Jako kredytobiorca – wysyłając swoją intencję na stronie www.bractworozancowe.pl w zakładce „Złóż intencję”. Intencje przyjmujemy przez cały Wielki Post.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • wojtek303
  19.02.2013 11:37
  W sumie Biblia mówi proście a będzie wam dane. Ale jednak byłbym przeciwny uczeniu dzieci tego, że Bóg jest od spełniania naszych zachcianek.
  Ktoś chce super pracę, dzieci nowe zabawki, więc co trzeba zrobić, pomodlić się, popościć i Bóg wtedy nam da.
  Czyli taki handel z Bogiem, czy na tym ma polegać wiara, Wielki Post??
  Bóg się nami opiekuje, bo nas kocha a nie dlatego, że go czymś przekupiliśmy.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma