Nowy numer 20/2024 Archiwum

Pewny na bank

Nie ma pewniejszego banku niż ten. Zysk jest gwarantowany, i to w dodatku każdemu. Jeśli ktoś jeszcze chciałby zostać akcjonariuszem, musi się pospieszyć, bo to Bank Wielkopostny.

– Jestem przekonana, że to dzięki udziałom w Banku Wielkopostnym rozwiązały się moje problemy. Od dawna szukałam pracy. Nie potrafię powiedzieć, ile podań i życiorysów rozniosłam po różnych instytucjach i firmach. Wszystkie pozostawały bez odzewu. Wtedy koleżanka powiedziała mi, żeby spróbować w Banku Wielkopostnym złożyć intencję i samej założyć lokatę, czyli podjąć się jakiegoś wyrzeczenia w czyjejś sprawie. Tak zrobiłam. Kończył się Wielki Post w ubiegłym roku, kiedy zadzwonił mój telefon i ku wielkiej radości i zaskoczeniu usłyszałam, że jedna z firm proponuje mi pracę. Jestem tam zatrudniona niemal od roku. Dlatego wiem, jaką siłę sprawczą ma Bank, którego akcjonariuszem zostałam także w tym roku – mówi Joanna Kłos z Lublina.

Akcja Bank Wielkopostny jest autorskim pomysłem ks. Mirosława Ładniaka oraz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2000 roku. Od tamtego czasu przeprowadzana jest co roku w parafiach, szkołach i oddziałach prywatnych. Swoim zasięgiem akcja obejmuje całą Lubelszczyznę. W tym roku akcję organizują: Akademia Młodzieżowa (działająca w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo) oraz Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

W Banku gromadzony jest duchowy kapitał. Wszyscy, którzy chcą się do niego dołożyć, składają swoje lokaty, czyli deklaracje modlitwy, postu i/lub jałmużny. W Banku można również zaciągać kredyty, czyli prośby i/lub intencje. Jedna osoba może być zarówno inwestorem, jak i kredytobiorcą.

W akcji można wziąć udział na trzy sposoby:

1. Jako zorganizowana pod opieką katechety grupa młodzieży z lubelskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Aby dołączyć grupę, należy wysłać formularz zgłoszeniowy na adres biuro@bankwielkopostny.pl. Formularz jest dostępny w zakładce „Do pobrania”. Zgłoszenia nowych grup przyjmujemy przez cały Wielki Post.

2. Jako prywatny inwestor Banku – składając osobistą deklarację codziennej modlitwy dziesiątkiem różańca w okresie Wielkiego Postu na stronie www.bractworozancowe.pl w zakładce „Zapisz się do Bractwa”. Deklaracje przyjmujemy przez cały Wielki Post.

3. Jako kredytobiorca – wysyłając swoją intencję na stronie www.bractworozancowe.pl w zakładce „Złóż intencję”. Intencje przyjmujemy przez cały Wielki Post.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy