Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kącik amerykański w Biblio

Amerykańskie Centrum zostało uroczyście otwarte w najnowocześniejszej bibliotece w mieście. W otwarciu wziął udział Ambasador USA w Polsce Stephen Mull oraz Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

To szóste w Polsce Amerykańskie Centrum powołane do propagowania nauki, sztuki, kultury amerykańskiej oraz popularyzowania wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych. Powstało dzięki współpracy Ambasady Amerykańskiej i MBP w Lublinie przy ulicy Szaserów. W Amerykańskim Kąciku mieszkańcy Lublina mają bezpłatny dostęp do informacji zawartych w książkach czy czasopismach, ale także na nośnikach multimedialnych. Ambasada USA przekazała bibliotece nie tylko zbiór amerykańskich publikacji, ale także wyposażyła Biblio w komputery i sprzęt biurowy. – Jestem prawdziwym fanem tego miejsca – opowiada Łukasz Suski. – Od momentu otwarcia przychodzę tu minimum raz w tygodniu z moimi synkami, żeby pograć w gry planszowe i coś fajnego wypożyczyć. Powoli to miejsce staje się najciekawszym kulturalnym miejscem Lublina.

Oficjalnemu otwarciu centrum towarzyszyła wystawa zdjęć fotografa Białego Domu.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma