Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pieniądze dla młodych naukowców

Konferencję zorganizował Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej oraz Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej, która przez 20 lat objęła stypendiami prawie 8 tys naukowców z całej Polski.

 

W spotkaniu wzięli udział dotychczasowi stypendyści Fundacji i przedstawiciele lubelskich uczelni wyższych. Dyskutowali oni o tym, jak wspierać młodych naukowców w Polsce. Fundacja oferuje dwa programy stypendialne: program „Start” kierowany do młodych naukowców, oraz konkurs dla wybitnych badaczy „Mistrz”. W ramach obu programów pieniądze otrzymało już prawie sześćdziesięciu naukowców z Lublina.Wśród beneficjentów Fundacji znalazł się w przeszłości m.in.Uniwersytet Przyrodniczy,który otrzymał prawie 370 tyś. zł na zakup specjalistycznej aparatury badawczej. Głównym celem Fundacji jest wspieranie naukowców. Do tej pory na rozwój polskiej nauki Fundacja przekazała blisko 550 mln zł.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma