Nowy numer 25/2018 Archiwum

Otwarto nową fabrykę w Lublinie

Producent okien i drzwi Dobroplast zatrudnił już sto osób i zamierza przyjmować następnych.

Dobroplast na Felinie zajął działkę o powierzchni 4,6 ha. Sama fabryka to 8 tys m. kw. Będą tam produkowane okna i drzwi z pcv. Część powierzchni zajmie także zaplecze administracyjno - biurowe. Dobroplast to lider sprzedaży okien w Polsce. 21 lutego zmienił właściciela - wszedł do szwajcarskiej grupy AFG ze 140-letnią tradycją budowlaną.

Specjalna strefa ekonomiczna na Felinie istnieje od 2007 r. Dobroplast to dziewiętnasty inwestor, który ulokował tam swój zakład.  Dziewięć firm już funkcjonuje. Pozostałe szykują się do rozpoczęcia inwestycji. Ich łączna wartość przekracza 608 mln zł. Dotychczas zrealizowane nakłady przekroczyły 439 mln. W strefie powstało prawie tysiąc miejsc pracy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma