Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pieśnią przez post

Stało się już tradycją, że w okresie Wielkiego Postu lubelscy dominikanie zapraszają na jedyne w swoim rodzaju rekolekcje, w których krótkie rozważania docierają do naszych serc poprzez przeżycie, jakiego doświadczamy dzięki dobrej muzyce - napisał w zaproszeniu przeor dominikanów Grzegorz Kluz.

W każdą z niedziel Wielkiego Postu w bazylice dominikanów na Starym Mieście  będzie można posłuchać znakomitej muzyki, która ma sprzyjać zadumie i pomagać w przygotowaniu do Świąt Wielkiej Nocy. - Czterdziestodniowy post to czas wędrówki przez pustynię, czas nabierania dystansu i oczyszczania pragnień, czas zgłębiania tajemnicy Bożego Miłosierdzia wyrażonej w tajemnicach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. To czas poznawania Boga, który nam w tej wędrówce towarzyszy. Poznać Boga, to odkryć na nowo to, co o sobie samym powiedział w Objawieniu i co starał się przechować Kościół w swoim nauczaniu. W Roku Wiary rozważać będziemy Wyznanie Wiary Kościoła. Będziemy się wsłuchiwać na nowo w prawdy wiary, aby Bóg stał się dla nas kimś bliższym, bardziej zrozumiałym i przede wszystkim Kimś Żywym - mówi o. Grzegorz Kluz . W niedzielę 24 lutego w bazylice można posłuchać chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Jerzego Zelnika. Chór KUL JPII - znany i ceniony w kraju i za granicą zaprezentuje utwory o tematyce pasyjnej i wielkopostnej. W różnorodnej stylistyce utworów kompozytorów XIX i XX w. przywołuje rozważania męki i śmierci Chrystusa i rozterek towarzyszących każdemu człowiekowi, a związanych z życiem i śmiercią. Pieśni w wykonaniu Chóru będą towarzyszyły tekstom poetów polskich w interpretacji znakomitego aktora Jerzego Zelnika. W trakcie koncertu wykorzystane zostaną instrumenty: altówka, organy i fisharmonia.Rozważanie na temat: "Wierzę w Boga, Ojca..." wygłosi o. Krzysztof Lorczyk OP. Początek godz. 15.00

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma