Nowy numer 28/2018 Archiwum

Poznaj klasztor

Akcja ma na celu oprowadzanie zwiedzających w każdą sobotę przez licencjonowanych przewodników po klasztorze i bazylice ojców dominikanów w Lublinie.

Od 10.00 do 12.00 na turystów i mieszkańców miasta czeka grupa przewodników. – Można oczywiście skontaktować się z nami wcześniej i zarezerwować czas na zwiedzanie. Nie musi to być jakaś duża, zorganizowana grupa – kilku przyjaciół, rodziny z dziećmi, chętnie oprowadzimy każdego i opowiemy najciekawsze historie związane z bazyliką i klasztorem – zapewnia Anna Domaradzka, miejski przewodnik po Lublinie.

Celem inicjatywy jest również promocja historycznego miejsca wśród mieszkańców Lublina. – Kiedy goszczą u nas grupy wycieczkowe, często okazuje się, że uczniowie czy mieszkańcy Lublina są pierwszy raz w klasztorze. Spotkałam się z sytuacją, gdzie z czterdziestoosobowej grupy kilkunastoletnich dzieci dwoje zgłosiło się, że już tu były. To mnie wprawiło w wielkie zdumienie, bo przecież jest to centrum naszego miasta. Chcielibyśmy również promować tę akcję poza Lublinem. Jeżeli znajdą się chętni, przyjeżdżający do naszego miasta na weekend, to z przyjemnością pokażemy im klasztor – mówi p. Anna.

W bazylice trwa remont. Przedsięwzięcie jest też związane z gromadzeniem pieniędzy na renowację. – Jeżeli ktoś, kto przyjdzie zwiedzać kompleks klasztorny, i będzie w stanie zostawić jakieś pieniądze, to przekażemy je fundacji ojców dominikanów  – zaznacza przewodniczka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma