Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ostatnia opowieść prezydenta

- Kochał Polskę, do końca życie był wierny swojej misji prezydenta wolnego kraju - tak o swoim mężu mówiła wdowa po ostatnim prezydencie na uchodźstwie, Karolina Kaczorowska.

W 2010 prezydent Ryszard Kaczorowski miał opowiedzieć przed kamerą historię swojego życia Miała to być narracja do filmu o historii Polski XX wieku. Ostatni raz przed kamerą wystąpił w marcu 2010 dwa tygodnie później zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Film "Moja Polska. Ostatnia opowieść Ryszarda Kaczorowskiego" to opowieść o ostatnim prezydencie Rzeczpospolitej na uchodźstwie, którego życie naznaczone było walką o wolną i niepodległą Polskę. Narratorem jest sam Kaczorowski, który nie stroni od odważnych osobistych refleksji i przemyśleń. Jest to rejestracja ostatnich słów prezydenta Kaczorowskiego przed kamerą filmową. Ekipa rejestracyjna spotykała się z prezydentem przez kilka miesięcy. - To był człowiek niezwykłego patriotyzmu - wspominali prezydenta realizatorzy filmu. Film powstał w koprodukcji TVP Lublin i TVP Kultura. Realizację obrazu wsparł lubelski Ratusz.  Ryszard Kaczorowski był honorowym obywatelem Lublina. Na premierze filmu w Trybunale pojawiła się żona prezydenta Karolina Kaczorowska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma