Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dzieci dla hospicjum

Każdy może coś zrobić dla drugiego, a przy okazji zyskać samemu. Tak się dzieje w przypadku akcji Twój dar serca dla hospicjum, która już piąty raz odbywa się w szkołach naszego regionu.

Szkoły Lubelszczyzny organizują zbiórkę pieniędzy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. W poprzednich edycjach zebrano w sumie prawie 0,5 mln zł. Każda szkoła przeprowadza zbiórkę według własnego pomysłu. W wielu placówkach uczniowie i nauczyciele organizują z tej okazji np. kiermasze prac plastycznych lub ciast, a także przedstawienia teatralne, spotkania i zabawy, podczas których zbierają datki na rzecz hospicjum. Podsumowanie akcji zaplanowano na 3 czerwca.

Koordynatorem zbiórki jest Społeczne Liceum i Gimnazjum im. Jana Sobieskiego w Lublinie. Regulamin akcji, jak i apel o udział w niej zamieściło też na swojej stronie internetowej Lubelskie Kuratorium Oświaty. Do udziału w akcji zachęca szkoły lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz. - Angażowanie dzieci i młodzieży w te przedsięwzięcia daje możliwość budzenia w nich poczucia solidarności społecznej, dostrzegania potrzeb cierpiących dzieci, ale też wychowania obywatelskiego - powiedział.

Za każdą akcję  dziękuje też szef hospicjum dla dzieci ojciec Filip Buczyński - Dla nas to nie tylko okazja do uzyskania wsparcia, ale przede wszystkim do zdobycia przyjaciół i pokazania, że dzieci chorych nie trzeba się bać, że oni tak samo potrafią się cieszyć i potrzebują obecności rówieśników i innych osób wokół siebie - mówi o. Filip. Zebrane pieniądze będę przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz leków dla podopiecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama